Dans Etme Korkusu Nasıl Yenilir?

Dans etme en güzel sporlardan birinin olmasının yanı sıra insanlara her zaman iyi hissettiren ve motivasyon alınan aktivitelerden biri olarak da ele alınabilir. Dans pek çok farklı türü olan ve türlerinin neredeyse insanlığın var olduğu güne kadar uzanan eski bir aktivite olarak düşünülmektedir. Günümüzün en keyifli aktiviteleri arasında yer alan dans hem kalori yakmanızı hem de kalori yakarken eğlenmenizi mümkün hale getiren bir aktivitedir.

Dans Etmenin Faydaları

Dans etmek verimli bir aktivite olmasının yanı sıra çok daha mutlu hissetmenizi sağlayacak bir egzersiz olarak ele alınabilir. Tüm bu etkenler dans etmenin vücuda faydaları olarak göz önüne çıkmakta ve böylelikle insanların çok daha mutlu olmasını sağlamaktadır. günümüzde pek çok dans kursunun olması dans etmeye kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün hale getirirken istediğiniz dansı öğrenmeyi de sağlamaktadır. Bu aşamada pek çok kişi dans etme korkusu ile karşı karşıya kalmaktadır.

Dans Etme Korkusu Nedir?

Dans etme korkusu insanların pek çok farklı şekilde karşılarına çıkabilen bir korku olarak ele alınmaktadır. Dans etme korkusu olarak anılmakta olan bu durum insanların sizi yadırgayacağı ondan korkmak ya da dans ederken başımıza gelebilecek herhangi bir durumdan korkmak olarak düşünülebilir. Bu durumda dans etme korkusunu yenmek için öncelikle ne gibi bir korku yaşadığını bilmeniz gerekir.

Eğer dans etme korkusunu da korktuğunuz etken insanların sizi gülünç bulacağı ve sizleri yadırgayacağı ise bu durumda dikkat etmeniz gereken etkenlerin daha farklı olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Bu aşamada göz ardı etmemeniz gereken etken hayatı kendiniz için yaşıyor olduğunuz dolayısıyla hiç kimsenin sizin hayatınız üzerinde herhangi bir etkisi olmadığıdır. Bunun yanı sıra dans etme korkusunu da korktuğunuz etkin insanların size gülmesi ise bu korkunun üzerine gitmek kısa süre içerisinde korkunuzu tamamen atlatmanızı sağlayacak ve bütün özgüveninizi dans etmenizi mümkün hale getirecektir.

Küçük yaşlarda dans gibi aktiviteler esnasında yaralanan kişiler zaman içerisinde dans korkusuyla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi kişilerin dans korkusunu yenmeleri için uğraşmaları gereken durumlar ve uygulamaları gereken yöntemler daha farklıdır. Bunların arasında yaralanan kişinin geçmişte kaldığını ve bu gibi bir durumda tekrar yaralanma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Fakat elbette korkuları yenmek her zaman bu kadar kolay olmayabilir ve insanların oldukça uzun süre uğraşması gerekebilir. Bunun yanı sıra eğer gerçekten istiyorsanız bütün korkularınızı yenip tüm özgüveniyle dans edebileceğinizi de göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Yaralanma ya da bir yerinizde acıtma korkusuyla başa çıkmanın en önemli yollarından bir tanesi daha hafif ve basit danslarla dans etmeye başlamaktır. Dans etme korkusunu yenmek için daha basit dolayısıyla yaralanma ihtimalinin neredeyse olmadığı danslarla başlayabilir böylelikle korkmanız gereken herhangi bir etken olmadığını yavaş yavaş görebilirsiniz.

Dans Korkusunu Yenmek İçin Ne Gibi Yollar İzlemek Gerekir?

Dans korkusu herhangi bir sebeple meydana gelebileceği gibi yenmenin de pek çok farklı yöntem olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Bu aşamada dans korkusunu yenmenin en etkili yönteminin bir profesyonel ile çalışmak olduğunu bilmelisiniz. Eğer dans korkusunda korktuğunuz durumu fiziksel değil psikolojik ise bu durumda işinde uzman bir psikolog ya da psikiyatrisi size yardımcı olabilir. Ancak korkularınız fiziksel olarak yaralanmaktan kaynaklanıyor ve yanlış bir hareket yüzünden dans hayatınızın biteceğini düşünüyorsanız profesyonel bir dans kursu ile çalışabilir böylelikle herhangi bir problem yaşamadan istediğiniz dansı kısa süre içerisinde öğrenmeyi mümkün hale getirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?