Rüyada Dans Etmek

Rüyada Dans Etmek? Dans Etmenin İnsan Üzerindeki Etkileri?

Rüyada dans etmek ne anlama gelir? Genelleme yapacak olursak her insan her gece rüya görür. Peki bu rüyaları nasıl görüyoruz?

Uzmanlara göre gün içinde yaşadığınız bir olayı çok düşünüyorsanız rüyasına girme ihtimali yüksektir. Veyahut yastığa kafanızı koyduğunuzda düşünerek uyuyorsanız düşündüğünüz şeyi rüyanızda görürsünüz derler. Siz de başlangıç seviyesinde kursta yaptığınız koreografileri rüyanızda görebilirsiniz. İleri seviyeye geldiğinizde kendinizi yeni koreografiler yaratırken görme ihtimaliniz çok yüksek. Bunun size bir zararı var mı bizce asla yoktur. Bu hem yaptığınız işi ciddiye alıp düşündüğünüzü hem de ne kadar çok sevdiğinizi kanıtlar. 

Rüya tabirlerine göre rüyada dans etmek şu anlama gelir. 

Rüya sahibinin hayırlı iş yapacağına ve hayır duası alacağına işaret eder. Ayrıca aile içi kavgaların son bulacağı ve iş dünyasında terfi alınacağına yorumlanır. 

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Hiphop Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Müzikleri ve Kursu

Dans Etmenin İnsan Üzerindeki Etkileri

Dans bir koreografiye bağlı olarak gerçekleştirilir. Durum ne olursa olsun dans edilirken beden kadar beyin de önemlidir. Direk olarak beynimiz de çalışır. 

Rüyada Dans Etmek 2

Rüyada dans etmek nedir sorusunun yanı sıra gerçeklerden konuşalım.Yapılan araştırmalar dans etmenin demans riskini %70 azalttığını ortaya koymaktadır. Aynı zamanda araştırmalarla birlikte beyinde bulunan hipokampus bölgesinin hacmini arttırdığı görülmüştür. Günümüzde birçok kişi yanlış yaptığı egzersiz yüzünden kas gruplarını dengesiz bir şekilde çalıştırmaktadır. Dengesiz kas grupları vücut deformasyonlarına, duruş bozukluklarına ve ağrılara neden olur. Bu durumların en büyük sebebi bilinçsiz olarak çalışmaktır. Dans vücut ağırlığı kullanılarak yapılan bir aktivite olduğundan dolayı dengeli kas gelişimi gerçekleşir. 

Dans etmenin insan üzerindeki en güzel etkisi ise motivasyon ve istikrar sağlamasıdır. Tek başına bir aktivite yapmak ve bunun devamlılığını sağlamak güçlü bir istikrar gerektirir. Fakat dans etmek grupça yapıldığı için başlı başına motivasyon kaynağıdır. Bir gruba dahil olmak, partner edinmek, dans gecelerine katılmak sizi motive eder. 

Partnerinizle Yapabileceğiniz Dans Türleri

Partnerinizle yapabileceğiniz dans türlerinden bahsedelim. Bunlar Salsa, Bachata, Tango ve Flamenko’dur. Tango kadın ve erkek partnerin tek bir bütün haline geldiği ve senkronize hareketler sergilediği türdür. 

Adımları ve dönüşleri birbirinden çeşitlidir. Müziklerini teknik açıdan ele almak gerekirse 2/4’lük bir tarzı vardır. Salsa’dan bahsedecek olursak; yine bir erkek ve bir kadın partner olması gerekiyor. İster beraber ister ayrı ayrı dans edebilirler. Salsa aslında “serbest stil” dansı olarak geçmektedir. Rutin hareketlere bağlı kalmaksızın doğaçlama yapabilirsiniz. Dans pistini tamamen kullanmaya gerek duymaz. Bachata ise müzik olarak 4/4’lük ritim tutar. Daha çok gitar ön plandadır. Latin dansların en ateşlilerindendir. Oldukça dikkat çeker ve en çok tercih edilenlerden biridir. Özellikle kadın dansçıların bel ve kalça hareketlerini göstermeleri gerekir.  Adımları ise yavaş ve ritmiktir. Son olarak Flamenko dansını inceleyelim. 

Flamenko dansını eden erkek bireyin oldukça gelişmiş üst gövdeye ihtiyacı vardır. Bu dans iyi bir teknik ister. Ayaklar yere sert şekilde vurularak ses çıkartır. Ritim ağırlıklı dans olduğundan dolayı ayak hareketleri çok önemlidir.

1 thought on “Rüyada Dans Etmek? Dans Etmenin İnsan Üzerindeki Etkileri?”

  1. Geri bildirim: Tango Dansı Nedir? - Danskeyfi Altunizade

Yorumlar kapalı.

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?