Zumba yapmak kilo verdirir mi ?

Zumba, yüksek enerjili bir kardiyo egzersizidir ve bu nedenle kilo vermeyi destekleyebilir. Ancak kilo vermenin etkili bir yolu, düzenli egzersizlerin yanı sıra dengeli bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzına uygun bir beslenme alışkanlığına sahip olmaktır.


Zumba egzersizi sırasında çok fazla kalori yakılabilir, ancak kilo vermenin anahtarı kalori alımının kalori harcamından daha az olmasıdır. Bu nedenle, kilo vermeye çalışırken Zumba derslerine katılımınızı sürdürürken, günlük kalori alımınızı da dikkatli bir şekilde kontrol etmelisiniz.

Ayrıca, Zumba egzersizi sırasında vücut kaslarınızı da çalıştırdığı için, kas kitlesinin artışı da kilo verme sürecinizi destekleyebilir. Bu nedenle, kilo verme hedefiniz varsa Zumba derslerine katılımınızı düzenli olarak sürdürmelisiniz.

1 Saat Zumba ile Kaç Kalori Yakarım ?


60 dakikalık bir Zumba dersi genellikle 500 ila 1000 kalori arasında yakılabilir, ancak bu miktar kişinin yaşı, kilosu, cinsiyeti ve dersin yoğunluğuna göre değişebilir. Bu nedenle, Zumba dersi sırasında yakılan kalorinin gerçek miktarı kişiden kişiye çok farklılık gösterebilir.


Zumba dersi sırasında yakılan kalorinin daha doğru bir tahmini almak için, kalp atış hızınızı veya aktivite seviyenizi izleyen bir fitness takip cihazı kullanabilirsiniz. Bu cihazlar, egzersiz sırasında yakılan kalorinin daha doğru bir tahmini verir.

Kısaca kilo vermek istiyorsanız ;

Zumba derslerine devam ederken Günlük yaşantınızdaki kalori alım miktarını da zayıflamaya uygun olacak şekilde düzenlemeli ve hayat tarzınızdaki, yemek yeme alışkanlıklarınızı da hedefinizdeki kiloya varana kadar değiştirmelisiniz. 


Kadınlara Özel Zumba kursu hakkında bilgi almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. 
Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?