Flamenko Dans

Flamenko Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Müzikleri ve Kursu

Flamenko dans nedir? Akademik olmayan Avrupai müzik formları arasında gelmektedir.

Endülüs Halk Müziği ve bu müzik eşliğinde yapılan dans türüne Flamenko denilmektedir. Basit folk türü olarak görülmesinin ötesinde yoğun ve kompleks bir kültürel geleneğe sahiptir. Dans, İspanya’ya özgü olarak bilinmektedir. Fakat aslında Endülüs bölgesinin genel kültürü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kökenleri hakkında soru işareti içeren bu dans genel olarak bölgede Latince konuşan kişiler tarafından yapılmaktadır. Latince konuşan yerli İberik halklar, İspanya Yahudileri, Çingeneler ve Berberi Arap Müslümanlar tarafından ortak çıkarılan bir dans olarak kabul edilmiştir. Basit bir folk türü olarak görülmesine karşın oldukça kompleks ve yoğun bir kültürel geçmişe sahiptir.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Zumba Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Dans Müzikleri

Flamenko Dans Nasıl Yapılır?

Dans kursu alarak sizde istediğiniz dans türünde uzman olabilirsiniz. Danskeyfi Altunizade olarak bütün kurslarımızda verdiğimiz eğitimler profesyonel olarak dans yapabiliyor olmanızı sağlayacaktır.

Flamenko Dans 2

Flamenko dans, müziğiyle insanı büyüleyen bir yapıya sahiptir. Genel olarak yapılma şekli  tek kişi veya partnerli olabilir. Koreografisi özel olan bu dansın son yıllarda sahne dansı olarakta karşımıza çıktığı görülmektedir. Temelinde sert ayak vuruşları ile birlikte el kol hareketlerini kapsamaktadır. Dansı yapan kişilerin figürlerinde dik bir duruş olması ve kararlı bakışlar atması çok önemlidir. Genel olarak dans edilirken kırmızı elbiselerle kadınların güzelliği ön plana çıkarılmaktadır. Flamenko dansının büyüsü sizi de içerisine çekecektir!

Dansı merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kurslarımız sayesinde basit şekilde dansı öğrenebilirsiniz. Dansı öğrendiğinizde size neler katar?

  1. Dans etmek insanı daha mutlu etmektedir.
  2. Tutkuları ortaya çıkaran dans ile kendinizi bulun.
  3. Yeni bir hobi edinmeniz Flamenko sayesinde mümkün olacaktır.
  4. Profesyonel dansçı olarak ilerlemek istiyorsanız gayet uygun dans türüdür.
  5. Yeteneklerinizi keşfetmek adına dansa Flamenko ile başlayabilirsiniz.

Flamenko Dans Müzikleri

Her şeyden öte grup halinde bir aktivite yapmak bile insana çok mutluluk vermektedir. Flamenko dansı yapılırken de kursumuzda bunun izlenimleri görülmektedir.

En çok dinlenen ve popüler olan dans müzikleri sayesinde sizler de daha iyi öğrenebilirsiniz. Gelin en çok sevilen Flamenko müziklerine göz atalım:

  • Türkçe eser istiyorsanız “Aşkın Ritmi” tam olarak size göre!
  • Yabancı eserler arasında en çok sevilenler ise şu şekildedir: “Soy gitanos”, “Malena” ve “Achilipu”.

Flamenko Dans Kursu

Dans kursu sayesinde sizde profesyonel düzeyde dans etmeyi öğrenebilirsiniz. Detaylari internet sitemizden öğrenebilirsiniz…

Danskeyfi Altunizade olarak Flamenko eğitimini uluslararası standartlarda veriyoruz. Türkiye’nin en büyük dans topluluklarından birisi olarak bütün kursiyerlerimize gereken önemi vermekteyiz. Her derse ayrı hocalarımız sayesinde derslerden keyif alacaksınız. Kursta keyifli vakit geçirmenin yanı sıra bitirdiğiniz zaman gerçekten profesyonel düzeyde dans edebiliyor olacağınızı söyleyebiliriz. Dans kursu bittiği zaman keskin figürler ve ayak hareketlerine sahip olacağınızın temennisini verebiliriz.

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?