Zumba Dans

Zumba Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Dans Müzikleri

Zumba dans hakkında bilgiler öğrenmek için yazımızı okumalısınız! Müziğin ritmiyle dans eden insanların topluluğuna hoş geldiniz…

Müziğin ritmi ile birlikte dans ederek kilo vermek denildiği zaman akla gelen aktivitelerden birisi de Zumba dans olarak bilinmektedir. Dans ortaya çıktığı ilk günden itibaren egzersiz anlamında büyük farklılıklar yaratmıştır. Çok sayıda insanı bu yönden de etkisi altına almıştır. Dansa dayalı bir fitness programı olarak karşımıza çıkan Zumba, eğlenceli yapısıyla sizlerle! 

İnternet sitemizin ana sayfasından dans kurslarına dair daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dans kursları hakkında bilgi almak için bizimle iletişim numaralarımız üzerinden iletişime de geçebilirsiniz. Bu sayede sizde profesyonel bir dansçı olabilirsiniz!

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Oryantal Dans Nedir? Oryantal Müzikleri, Kursu

Zumba Dans Nasıl Yapılır?

Dansların tarihini ve özellikleri bilmek yapacağınız dansı tercih etmenizde büyük fayda sağlamaktadır.

Zumba Dans 2

Zumba dans nedir? İlk kez Kolombiyalı bir dansçı ve koreografi uzmanı Alberto Beto Perez tarafından oluşturulmuştur. Zumba, dünyadaki en yaygın dans ve fitness bileşimi program olarak bilinmektedir. Ün kazanmasında fitness programı olarak karşımıza çıkmasının da büyük önemi vardır. Kendine has doğasını oluşturan temel niteliği başta Latin olmak üzere birçok uluslararası müzikle bir araya gelmesini sağlamıştır. Eğlenceli bir şekilde harmanlanmış aerobik aktivite olarak görülmektedir. Genellikle kumbiya, salsa, mambo, samba, merengue ve hip-hop dansları ve müzikleri eşliğinde yapılmaktadır. Bireysel olarak yapılacak bir dans olmasının yanı sıra daha çok spor merkezlerinde grup egzersizleri halinde yapılmaktadır. Böyle olmasının öne sürülen nedenlerinden birisi egzersizlerin alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılmasının istenmesinden kaynaklanmaktadır. Doğru ve etkili hareketlerle yapmak açısından durumun önemi çok büyüktür.

Grup egzersizlerinde konsantrasyonunuz da daha yüksek olacaktır. Zaten dans popülaritesini grup egzersizi olmasından almıştır.

Zumba Dans Müzikleri

Dans müzikleri eşliğinde dans etmenin keyfi ve konsantrasyonu daha farklı oluyor. Bundan ötürü insanların bu şekilde dans etmelerini öneriyoruz.

Kurslarımızda uyguladığımız yöntemlerde de genel olarak ritime dayalı dansın öğretilmesini hedefliyoruz. Çünkü dansın olmazsa olmazı olarak müzik görülmektedir. Müzik kulağının olması dans ederken önemlidir. Eğer müzik kulağı yoksa ritme ayak uydurmalısınız. Bu sayede dans öğrenimi konusunda maks verimle çalışabilirsiniz. Dans müzikleri genellikle şu türlerde yapılmaktadır: 

  • Genellikle kumbiya, salsa, mambo, samba, merengue ve hip-hop dansları ve müzikleri eşliğinde yapılmaktadır.

Dans ile ilgili kursa gitmek için Zumba yazısına tıklayabilirsiniz.

Zumba Dans Kursu

Dans kursu alarak profesyonel olarak dans öğrenmeniz mümkündür. Öğrenmek istediğiniz danslara göz atmak için ana sayfamıza bakabilirsiniz.

Her dans için dansa ait profesyonel hocalar sizlere eğitim vermektedir. Grup halinde verilen eğitimlerde topluluk psikolojisi sayesinde daha iyi öğrenim görürsünüz. Bu sayede kısa sürede sahne performansı alacak düzeyde dans etmeye başlayabilirsiniz. Kendi çalışmalarınız ve dans eğitimlerinde olan istikrarınız ile istediğiniz dans uzmanlığına ulaşın!

1 thought on “Zumba Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Dans Müzikleri”

  1. Geri bildirim: Flamenko Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Müzikleri ve Kursu - Danskeyfi Altunizade

Yorumlar kapalı.

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?