Öğrenmesi Zor Dans Türleri Neler? 

Kolay ya da zor dans türleri öğrenmek için yapılacaklar  yeni bir deneyim kazanmak ve bu deneyim esnasında eğlenmek isteyenlerin merak ederek, araştırdıkları bir konu haline gelmiştir. Dans vücuda mutluluk hormonu veren bir aktivitedir. Son yıllarda dans kurslarının sayısının her geçen gün artıyor olması, dansa duyulan rağbeti de arttırmaktadır.

Dans ile ilgili bilinmesi gereken ilk ve en önemli etken, bu öğrenimin süreklilik ve pratik istediğidir. Pratik yapılmayan dans zaman içerisinde körelmenize ve hareketleri unutmanıza neden olabilir. Bu noktada pek çok kişi yeni bir dans öğrenmek istediği için, zor danslardan uzak durur. Fakat yeterli pratikle en zor dans bile öğrenebilir. Bunun yanı sıra herhangi bir öğreti gibi dansında sabır ve zaman istediğini, bir anda öğrenmenin mümkün olmadığını bilmelisiniz.

Öğrenmesi zor dans türleri herkes için değişen cevaplar içerse de, özellikle hip-hop gibi hareketli danslardaki koreografileri öğrenmek daha zor olabilir. Dans hem vücudun hem de zihnin aktif olarak kullanıldığı bir aktivitedir. Zihninizden geçenler ile fiziksel hareketleriniz birbiriyle uyumsuz olduğunda ortaya çıkan görüntü sizleri tatmin etmeyecektir. Bu sebeple eğer daha önce hiç dans etmediyseniz hızı yüksek danslar ile başlamanız önerilmez. Bu danslar esnasında hareketlerin çok hızlı şekilde değişmesi ve hepsini öğrenerek hızlı geçişler yapmak zorunda olmanız sizleri yorabilir ve korkutabilir.

Locking Dansı

1960’lı yılların gece kulüplerinden bu günlere dek gelen, oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Locking dansı, müziğin ritmi ile kolları kilitleme hareketinin aynı anda yapıldığı bir danstır. Ana hareketi bu olsa da, tüm vücudun aktif bir rol oynadığı ve kendine has, farklı bir koreografisi olan bu dans, başlangıç seviyesindeki dansçılar için zorlayıcı olabilir.

Popping Dansı

Dans en eski sanat dallarından biridir. Günümüzde sosyal medya üzerinde paylaşılan dans videoları ise daha önce hiç dans etmemiş insanları bile teşvik etmekte ve dans kursu aramaya başlatmaktadır. Bu noktada siz de dans etmeye ilgi duyduğunuz fark ediyorsanız, bir dans kursu ile çalışmak oldukça faydalı olabilir. Bu sayede hem bir uzmandan ders alabilir, hem de dans kursunda sizler gibi pek çok ilgili ve yeni dansçı ile tanışarak, arkadaşlık kurabilirsiniz.

Popping dansı bugüne dek üretilmiş en hareketli danslardan biridir. Funky tarzından disco tarzına geçiş yapılırken meydana gelen bu dans, hitting, ticking, puppet gibi çok bilindik pek çok dans tekniğinin bir arada kullanıldığı bir stildir. Stiller bir araya getirilerek yapılan hareketler, bu dansın oldukça eğlenceli ve keyifli gözükmesini sağlar.

Hip Hop Dansı

Hip hop dansı oldukça zor öğrenilen bir dans olmasının yanı sıra pek çok kişi tarafından sevilen ve en popüler olduğu bilinen danslardan biridir. Yaşam tarzı olarak bilinen hip hop, bir dans türü olarak da karşımıza çıkmaktadır. 1970’li yıllarda ABD’den dünyaya yayılan bu dans günümüzün en sevilen danslarının arasındaki yerini geçen yıllara rağmen kaybetmemiştir.

Hip hop dansı öğrenilmesi en zor danslardan biri olarak bilinmektedir. Çünkü oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bu dans, birçok hareketin aynı anda yapıldığı ve koreografinin çok hızlı ilerlediği bir danstır.

Eğer hip hop dans nasıl öğrenilir sorusu hakkında araştırma yapıyorsanız, bu konuda uzman ekibe sahip bir dans kursu ile çalışmanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu sayede başlangıç seviyesinden başlayabilir ve en ince ayrıntıları ile hip hop dansını öğrenebilirsiniz. Yeterli pratik ve sabır ile öğrenilmesi imkansız bir dans olmadığını bilmelisiniz. Yeterli çaba ile hip hop gibi çok zor bir dansı bile öğrenmek mümkündür.

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?