Kizomba Dansı Nedir, Herkes Kizomba Yapabilir mi?

Kizomba dansı nedir sorusu aslında üç kelime ile cevaplanabilir. Yavaş, romantik ve şehvetli bir dans. Özellikle çiftler için şehvetli, nazik ve yavaş bir tarz olan Kizomba dansı, 1980’lerden bu yana tüm dünyada çok popüler olmakla birlikte ülkemizde keşfedilmeye başlanmıştır. Angola kizomba dansı ve kizomba müziği, geleneksel Angola müziği semba ve zouk ritimleriyle desteklenir. Kizomba dans adımları ve figürleri, gösterişli hareketler ve dönüşlerden ziyade dans çiftleri arasındaki bağlantılarla ilgilidir. Aslında, bu öğrenmesi kolay şekiller, akılda kalıcı müzikler ve büyüleyici romantik doğa, birçok çiftin kizamba dansını öğrenmesinin nedenleridir.

Eşinizle veya sevgilinizle kaliteli zaman geçirmenize, romantik anılar yaratmanıza veya dokunarak dans etmeyi öğrenmenize olanak sağlayacak bir aktivite arıyorsanız Kizomba Dance tam da bunu vadediyor. Basit kizomba dansı adımları ve figürleri daha ziyade estetik romantizmin hassasiyeti ve şehvetiyle yaratılmıştır. Kizomba dansının adımları ve gerektirdiği figürler çok zor değil, ancak gerçekten iyi dans etmek ve her harekette romantik bir estetik yaratmak için özelleştirilmeleri gerekiyor. Ancak çok fazla pratik yapmaktan başka hiçbir şey buna engel olamaz. Yani eğer ilgileniyorsanız, herkese uygun çok romantik ve son derece estetik bir dans olan kizomba dansı nasıl bir danstır sorusuna en ideal cevap olacaktır.

Kizomba Dans Hikayesi

Kizomba, Angola’dan geliyor ve adı “eğlenmek” anlamına gelen kelimeden geliyor. Dans çok dinamik değil, biraz kafa karıştırıcı olabilen mizaçlı, şehvetli ve özgür. Geleneksel Arjantin tangosu gibi sözde bir tangoda dans edildiği için bazen “Afrika tangosu” olarak da adlandırılır. Bir erkeğin mükemmel bir şekilde hareketsiz vücuduna sahip gergin bir kol, partnerine rehberlik eder ve dansın yönünü belirler.

Kizomba Dansı Özellikleri

Bu dansın temel teknik adımları zor değil. İlk olarak, öğrenciler ayak tabanları her zaman düz olacak şekilde üç temel hareketi ve rotasyonu öğrenirler. Aslında Kizomba ile maceranıza başladığınızda, mesele adımlarınızı mükemmelleştirmek değil, eğlenmekle ilgilidir. Kurallar, vücudunuzu gevşetmek, müziğin ritmine dalmak ve mümkün olduğunca dans etmekten zevk almaktır.

Kizomba dansı yapan kadın ve erkeklerin rolleri farklıdır. Ortaklar baskın bir rol oynamaktadır. Partnerini yönlendirir, yönünü belirler, adımlarını yönlendirir, dans ve müziğin ritmine özgürce boyun eğer. Kalça hareketlerinin önemli bir faktör olduğu. Yeni başlayan öğrencilerin bile deneyimli dansçılarla iyi dans edebileceğini vurguluyor çünkü buna güveniyorlar. Bu şekilde her zaman yakın fiziksel temasta bulunurlar ve birbirleriyle iş birliği yaparlar. Kizomba tarafından dans edilen melodik çizginin ritmi, sabit bir kalp atışına benzer, bu nedenle hızı çok yumuşaktır, ancak yavaş değildir. Ortaklar kendilerine, müziğe, adımlara odaklanırlar ve birlikte dans ederken dış dünya birkaç dakika onlardan uzaktadır. Bu nedenle Kizomba, günlük endişelerinizi bir süreliğine unutmanızı sağlayan çok rahatlatıcı ve etkili bir dans olarak kabl edilir.

Kizomba Dansı Faydaları

Kizomba yapmak herkes için uygundur. Herkese hitap eden bir danstır. Vücudu yormadığı için vücudu zayıf olanların bile rahatlıkla maceraya atılabileceği bir dans türüdür. Ancak aynı zamanda, herhangi bir dans gibi, vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Karın ve kalça kaslarını oluşturur. Kizomba dansına başlayan kadınlar, daha kadınsı bir duyarlılığı vurgulayarak, özgüven ve cesaret kazanırken, erkekler de kendilerinin daha maceracı ve kararlı bir yanını keşfederler. Kizomba sağlığınız için iyidir çünkü bu dans müziği sizi rahatlatır ve iyi hissettirir.

Kizomba dans kursu ise bu eşsiz dansı öğrenmek isteyenler için son derece idealdir. Düzenli dersler ve pratikler ile bu herkese hitap eden dansı sizler de öğrenebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?