Salsa Dans

Salsa Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Müzikleri, Kursları

Salsa dans aslında Karayipler kökenli olduğu varsayılan danslar arasında yer almaktadır. Belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde yapılmaktadır.

Salsa dans genel olarak grup halinde icra edilen ve çiftler halinde yapılan danslar arasında yer almaktadır. Latin Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri’nin modern dansları arasında bulunur. İlk başlarda yalnızca Latin Amerika halkı arasında yaygın olmasına karşın göçmenler sayesinde tüm dünyaya yayılmıştır. İlk başta Amerika’ya göçen Karayipler sayesinde yayılan dans tüm gruplarca oldukça sevilmiştir. Özellikle 1980 yılından sonra tüm dünyada tanınan bir dans haline gelmiştir. Günümüzde karşımıza çıkan Salsa dansı; Afrika, Avrupa ve Karayip stillerini içinde barındırmaktadır.

Salsa Dans Nedir?

Dans denildiği zaman akla mutlaka gelen danslardan bir tanesidir. Özellikle çiftler halinde yapılan danslar arasında beğenilen bir dans türüdür.

Salsa Dans

Salsa dans nedir? Sosyal latin dansı çeşidi olarak bilinmektedir. Eşli salon danslarının en hareketli, en eğlenceli dans çeşitlerinden birisi olarak tanınır. Tüm dünyada en popüler ve bilindik danslar arasında gelmektedir. Dünya’daki tüm ülkelerde bilinir olmasından dolayı evrensel bir dans olarak kabul görmektedir. Her ülkede hatta her şehirde Salsa’ya dair bir iz bulursunuz. Düzenlenen dans gecelerinin birçoğunda Salsa’ya yer verilmektedir.

Salsa Dans Nasıl Yapılır?

Dansların nasıl yapıldığına dair bilgiler yazı ortamında daha zor aktarılmaktadır. İnternet sitemizde prova yapan insanların videolarına göz atabilirsiniz!

Salsa dans nasıl yapılır? Dansın yapılması için ilk kural bir eşinizin olmasıdır. Çünkü eşli dans türleri arasında gelmektedir. Hareketli ve neşeli müziğe sahip olan bu dans, hızlı ayak adımları atmanızı isteyecektir. Dönüşler ve hızlı ayak adımları ile oldukça hoş görüntüye sahiptir. Dansta erkek yönlendiren, kadın ise takip eden taraftır. Kursa katıldığınız zaman Latin müziğinin ritmik yapısına kulak vermeli ve yapıya uygun şekilde dans etmelisiniz. Hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz. Hem de hayatın stresinden uzaklaşarak eğlenceli bir hobiye sahip olabilirsiniz!

Eğer dansa merakınız varsa ve öğrenmek istiyorsanız: Danskeyfi Altunizade Salsa kurslarına göz atabilirsiniz!

Salsa Dans Müzikleri

En eğlenceli dans türleri arasında gelen bu dansın müzikleri de oldukça hoş yapıdadır. Sizlere en çok beğenilen müzikleri hazırladık.

İnternet ortamında en çok beğenilen Salsa dans müzikleri bu şekildedir:

 1. Vamonos Pal Monte – Eddie Palmieri
 2. Aqui El Que Baila Gana – Fania All Stars
 3. Que Bueno Baila Usted – Oscar D’Leon
 4. Ran Kan Kan – Tito Puente
 5. Tanga – Mario Bauzá
 6. Como Quiera – Machito
 7. Lloraras – Oscar D’Leon
 8. Quiembara – Celia Cruz y Johnny Pacheco
 9. La Rebelión – Joe Arroyo
 10. Bandolera – Ray Baretto

Salsa Dans Kursları

Dans öğrenmek için dans kurslarına kayıt olabilirsiniz. Ülkemizde neredeyse her ilde hatta ilçede eğitim veren kurslar bulunmaktadır.

Dans öğrenerek en iyi şekilde sahneye çıkmak istiyorsanız kurs planlarımıza göz atabilirsiniz. Sizler için en iyi kurs seçenekleri Danskeyfi Altunizade sayfasında!

1 thought on “Salsa Dans Nedir? Nasıl Yapılır? Müzikleri, Kursları”

 1. Geri bildirim: Oryantal Dans Nedir? Oryantal Müzikleri, Kursu 

Yorumlar kapalı.

Bizi Arayın
Yol Tarifi Al
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?